Antikristas (Antichrist)

Nesvarbu, ką girdėjote ar skaitėte apie skandalingiausią ir baisiausią 2009 m. filmą. Jį reikia pažiūrėti ir padaryti savo išvadas. Šokiruojantis ir nemalonus išbandymas pareikalaus kantrybės ir stiprių nervų. Geriausiu pasaulyje režisieriumi viešai apsiskelbęs provokatorius Larsas von Trieras šokiruojančiais vaizdais užkoduoja asmeninius išgyvenimus, prisiminimus apie ne linksmą vaikystę ir kategorišką nuomonę apie Amerikos žmones. Jis tvirtai tiki, kad kine galima rodyti viską, kas tik užgimsta režisieriaus vaizduotėje. Be pašalinės cenzūros ir apkarpytų scenų.

Ne katalikiškame reginyje šiurpina grynas seksas, psichologinę krizę depresuojanti moteris, ją guodžiantis idiotas gydytojas vyras, aštriai kerpančios parūdijusios žirklės, genitalijas traiškantis akmuo, ne pagal paskirtį naudojamas grąžtas, krauju aptaškytas kastuvas, daug medžių, chirurginę operaciją dantimis atliekanti lapė ir kiti miško gyvūnai. Drąsioji prancūzė Charlotte Gainsbourg užsitarnavo geriausios aktorės titulą Kanų festivalyje, atsidavusi į moterų kankinimu kaltinamą Larso von Triero glėbį ir peržengusi visas įmanomas ribas. Jai daug padėjo pasiaukojančiai asistavęs ir milžiniškus skausmus iškentęs amerikietis Willemas Dafoe, susipažinęs su įtakinguoju danų maestro “Manderlyje”.

Emocingo Kanų seanso kritikai buvo iš anksto nusiteikę neigiamoms reakcijoms ir baubdami nušvilpė nekenčiamiausią filmą. Net remiamas prie sienos režisierius nesiteikė nieko aiškinti ir narplioti prasmės. Paskui dar užpainiojo pasakojimu apie šamanišką ekstrasensinį susitikimą su lapėmis, skambant braziliškiems būgneliams. Į transą paniręs danas pirmiausiai pamatė save kandžiojančią piktą lapę, o po nemalonios pažinties susidraugavo su draugiškomis ir laimingomis lapėmis lyg iš disnėjiško filmo. Užkalbinęs šeimos galvą, jis išgirdo patarimą: “Niekuomet nepasitikėk pirmaja sutikta lape”.

Net jei nieko nesupratote, vis tiek ateikite išbandyti savęs, o tada galėsite girti, piktintis, diskutuoti ir kalti nedorėlį Larsą prie kryžiaus. Chaosas valdo!

Šaltinis: Forum cinemas

10 atsiliepimai apie filmą “Antikristas (Antichrist)”

 1. rutab. says:

  nerealus filmas!!!!!!!!!!!!!!!!!aciu dievui kad yra tokiu rezisieriu!

 2. Ana says:

  tai yra pats sudiniausias filmas is visu mano matytu!

 3. Monika says:

  Filmas reikalaujantis atidaus proto, gilaus mastymo, netradicinio poziurio visoje chaoso raizgalyneje. Nepatarciau ziureti tiems, kas galvoja, kad tai bus eilinis geras “mistinis” ar “siaubo” filmas. Net negaleciau isskirti sio filmo zanro, nes jame veiksmas labai jau “kitoks” negu kituose filmuose. Tai netgi ne gyvenimo drama, tai kazkas panasaus i musu pasamone ar beprotybe, kuria rezisierius ir igyvendino be jokiu “ne”. Pati tokio filmo neziureciau antra karta ir netgi neziureciau pirma karta, jei zinociau, kokie isgyvenimai uzplusta ji paziurejus …

 4. Ginvilė says:

  Apie šį filmą teko girdėti labai daug atsiliepimų, bet pati pamačiusi nusivyliau. Filmo pradžia tikrai nebloga, bet pabaigoje man visko buvo per daug, per aštrūs kampai. Tikėjausi kažkokios aiškesnės atomazgos. Susidaro toks įspūdis, kad režisierius perspaudė – persistengė maskuodamas realybę fantastika. Tos aiškios realybės pabaigoje ir pritrūko. Antrą kartą tikrai nežiūrėčiau…

 5. Viktorija says:

  Filmas nepatiko tiems, kurio jo nesuprato. Man jis paliko didelį įspūdį. Net nemaniau, kad taip galima sugalvoti, kaip tai padarė šio filmo režisierius. Vat tokie filmai man ir patinka, kur ne visi jį supranta. Rekomenduoju tik tiems, kurie mėgsta kažko naujo, bei nematytos ir samprotauti, kad sudūrtų galus.

 6. :D says:

  Fui, gal parsisiusciau bet kai tiek nesvankybiu tai slykstu net traleri ziuret.

 7. Agne says:

  dar liewesnio filmo tai turbut nemacius ir kas do mulkiai gali tokius filmus zet :D D tiesiog slykstu :D nenormalus tas filmas…

 8. giedre says:

  nezinau visai nieko

 9. simas says:

  Konkretus shudo gabalas,”Tipo gilesnio mastymo”zmogenams ir siaip zmonem turintiem rimta diagnoze is psich ligu saraso:))

 10. irmis says:

  taip!!!man patiko pripazistu filmas tikrai keistas ir nekiekvienas gali toki ziureti As pasiryzau ir paziurejau ir ne kiek nesigailiu nors nemeluosiu ziurejimo metu sirdi skaudejo(tikraja ta zodzio prasme) ir kvepuoti buvo kazko sunku bet ne del to kad kazkas buvo baisu ar labai graudu o tiesiog sis filmas paastrino mano pacios baimes….nerekomenduosiu filmo nesakysiu koks jis nuostabus kam reikes patys tai supras

Palikite atsiliepimą