Centurionas (Centurion)

Šlovingosios Romos legionieriai patenka į priešo užnugarį. Kad išsigelbėtų, jiems teks pasikliauti vien savo jėgomis ir nuovoka…

117 m. e. m. Romos imperija driekiasi nuo Ispanijos pietuose iki Juodosios jūros rytuose, nuo Egipto karalystės pietuose iki Britanijos salų šiaurėje. Nors Viduržemio jūros regionas ir rytai pajungti Romos jungui, tačiau šiaurinės britų salos, kuriose gyvena beveik laukinės gentys, nuožmiai priešinasi Romos valdžiai.

Senovės Britanijoje į nepalaužiamų ir negailestingų piktų genties nelaisvę patenka Romos legionierius Kvintas Dijasas (akt. Michael Fassbender). Paprastai piktai belaisvių neima: jie nužudo visus priešus, kuriuos tik gali. Kvintą išgelbėjo tik tai, kad jis laiku ir vietoje nusikeikė piktų kalba. Tikėdamiesi, jog Kvintas gali būti naudingas, piktai palieka jį gyvą.

Netekęs kantrybės generolas Virilas (akt. Dominic West) išsiruošia į britų salas su legendiniu Devintuoju legionu. Pakeliui Devintasis legionas išlaisvina Kvintą Dijasą. Generolas Virilas kartu pasiima ir jį: Kvintas, pabuvojęs piktų nelaisvėje, bus labai naudingas kovoje prieš juos. Virilas tikisi, kad šio žygio metu kartą ir visiems laikams nušluos nuo žemės paviršiaus tuos nepakenčiamus piktus ir jų vadą Gorlakoną (akt.Ulrich Thomsen). Jei kam ir pavyks tai padaryti, tai tik Devintajam legionui. Tačiau bebaimiai Romos kariai patenka į spąstus. Užverda žūtbūtinis mūšis ir legionierių gretos neišlaiko spaudimo. Generolas Virilas patenka į nelaisvę.

Keletas likusių gyvų devintojo legiono karių su Kvintu Dijasu priešakyje turi išgelbėti generolą Virilą ir pasiekti saugų prieglobstį artimiausiame Romos imperijos poste. Tačiau jie atsidūrė per toli nuo namų, per toli nuo bet ko, kas galėtų jiems padėti, per giliai priešo užnugaryje. Dabar Devintojo legiono kariams teks kliautis tik savo jėgomis. O jiems įkandin jau seka piktų gauja, kurią legionierių pėdsakais veda keršto ištroškusi pėdsekė Eten (akt. Olga Kurylenko)…

Režisieriaus Neil Marshall rankose atgyja legenda apie šlovingąjį Devintąjį Romos legioną

Režisierius: Neil Marshall

Aktoriai: Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurylenko, Noel Clarke,Ulrich Thomsen, David Morrissey, JJ Feild, Axelle Carolyn, Riz Ahmed.

Premjera: 2010.07.09

2 atsiliepimai apie filmą “Centurionas (Centurion)”

  1. stasas says:

    geras kinas kaip jusu tinklalapije reikia prisiregistruoti

  2. suskun says:

    u know what sucks. is like some people cant go to the movie tetaehhr cuz they dont have a car or wanna pay money for a movie that will suck. and cuz of netflicks taking over block buster and other rental places r closing down, and now all the online sites r getting taken down. like what has the world come to?

Palikite atsiliepimą