Č@TAS (Chatroom)

Japonų siaubo trilerių maestro Hideo Nakata žino kaip lipdomos kraują stingdančios istorijos. Jo hiper-populiaraus “Skambučio” transformacija į holivudinį perdirbinį Lietuvoje apsuko 15 tūkst. žiūrovų. Sėkmingojo šiurpalo tęsinį sunarstė jau pats Hideo Nakata ir išdalijo 19 tūkst. baimės žiedų. Pirmą kartą apsisprendęs režisuoti ne savo scenarijų anglų kalba ir pasikvietęs sparčiai populiarėjantį britų talentą Aaroną Johnsoną veteranas buvo pasmerktas išprovokuoti triukšmą Kanų festivalyje. Niekas nenustebo, kad prieš seansus “Ypatingo žvilgsnio” programoje šalia salės nutįso milžiniškos eilės.

Airių kilmės rašytojas Enda Walshas adaptavo spektakliui parengtą savo pjesę ir sukūrė įdomius vaidmenis jaunosios kartos aktoriams. Mistiniame psichologiniame trileryje stilingai susilieja realus pasaulis ir kibernetinė fantazija, kai herojų mintys randa prieglobstį interneto platybėse. Hideo Nakatos vaizduotėje interneto pokalbių kambariai ir serveriai išnyra netikėtomis, spalvingomis, ekstravagantiškomis ir siurealiomis erdvėmis.

Būtent čia susitinka jauni, lengvai pažeidžiami, problematiško charakterio paaugliai, slepiantys savo silpnybes, svaigstantys dėl nerealizuojamų svajonių, nepamirštantys slogių praeities žaizdų ir trokštantys susirasti patikimų draugų. Juos pakeri paslaptingojo manipuliatoriaus Viljamo charizma, kuri įvilioja nieko blogo nenutuokiančius internautus į mirtinai pavojingą žaidimą. Negailestingos taisyklės nesikeičia – didaktiškomis metaforomis gąsdinančio Hideo Nakatos filme kažkas privalo mirti arba nusižudyti.

Režisierius: Hideo Nakata (“Skambutis”, “Tamsus vanduo”)

Vaidina: Aaron Johnson (“Nowhere Boy”, “Kick-Ass”), Imogen Poots (“V for Vendetta”, “28 Weeks Later”, “Solitary Man”, “Centurion”), Matthew Beard (“An Education”), Hannah Murray (TV serialai “Above Suspicion 2: The Red Dahlia”, “Skins”)

Premjera Lietuvoje: 2010.10.08

Palikite atsiliepimą