Devintojo legiono erelis (The Eagle)

Legenda apie Devintąjį legioną iki šiol jaudina daugelio kino kūrėjų vaizduotę.

Šį kartą istoriją apie paslaptingai dingusius penkis tūkstančius romėnų karių ryžosi papasakoti „Oskaro“ laureatas Kevinas Macdonaldas („Paskutinis Škotijos karalius“). Režisierius teigia, kad dar vaikystėje jo vaizduotę pakerėjo ši nuostabi legenda. Jos pagrindu yra sukurta populiari britų rašytojos Rosemary Sutcliff knyga, kuria ir rėmėsi šio filmo kūrėjai.

Efektingas istorinis filmas prikausto dėmesį nuo pirmųjų kadrų. Jaunojo centuriono Marko Akilos vaidmenį filme atlieka paauglių dievaitis, juostos „Šokis hiphopo ritmu“ žvaigždė naujasis Amerikos sekso simbolis Channingas Tatumas.

120-ais mūsų eros metais Romos karvedys Flavijus Akila vedė penkis tūkstančių romėnų karių, Devintąjį legioną, į dar neištirtas žemes Britanijos šiaurėje. Bet ir karvedys, ir visas Devintasis legionas paslaptingai dingo.

Po 20 metų legiono vado sūnus jaunas centurionas Markas Akila nusprendžia išsiaiškinti Devintojo legiono dingimo paslaptį. Jaunuolis pasižada surasti legiono herbą – šventąjį Erelį, sugražinti gerą savo šeimos vardą ir pagerbti tėvo atminimą.

Romėnų tvirtovėje jaunuolį pasiekia žinia, kad Erelis buvo pastebėtas už Romos imperijos ribų – Britanijos šiaurėje. Markas Akila privalo peržengti Romos imperijos sienas – toks žygis baugina net drąsiausius Romos karius. Čia, gūdžiuose Škotijos miškuose, tyko karingos barbarų gentys. Čia dingo penki tūkstančiai romėnų karių. Tačiau surasti erelį – Marko Akilos garbės reikalas.

Lydimas brito vergo Eskos (Jamie Bellas) Markas Akila leidžiasi į pavojingą kelionę. Netrukus išaiškėja, kad legiono dingimo paslaptis kažkuo susijusi su vergu Eska. Tuo tarpu karingi barbarai sužino apie jaunojo romėnų centuriono žygį.

Tik narsa, jėga ir mokėjimas kautis bei Eskos pagalba tampa Marko Akilos sąjungininkais. Kas laimės nelygią kovą?

Režisierius: Kevinas Macdonaldas (“Paskutinis Škotijos karalius”).

Vaidina: Channingas Tatumas (Šokis hip hopo ritmu”), Jamie Bellas (“Bilis Eliotas”), Donaldas Sutherlandas (“Itališkas apiplėšimas”), Markas Strongas (“Šerlokas Holmsas”) ir kiti.

Premjera Lietuvoje: 2011-04-08

7 atsiliepimai apie filmą “Devintojo legiono erelis (The Eagle)”

 1. nijole says:

  Ačiū

 2. minde says:

  idomus

 3. Ruta says:

  Labai geras filmas!

 4. grufas says:

  Nebloga pradžia. O paskui labai nuvėsta. Apie tą patį devintąjį legioną britų filmas “Centurionas” nepalyginti geresnis.

 5. erelis says:

  o man sitas geresnis nei centurionas

 6. indre says:

  o sitam puslapy rodo filmus ne tik trailer’ius??

 7. erelis says:

  tik trail

Palikite atsiliepimą