Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija (The Diatlov Pass Incident)

Penki jauni ir žingeidūs amerikiečių studentai atvyksta į ekspediciją Šiaurės Uralo kalnuose. Jie ketina savomis jėgomis išsiaiškinti, kas gi tokio siaubingo nutiko Diatlovo perėjoje 1959 metais, kad atsakymų neradę ir išsigandę tyrėjai nuslėpė faktinę tyrimo medžiagą nuo visuomenės, o patį incidentą įslaptino. Vos atvykę į keistai išgarsėjusią vietovę amerikiečiai patiria šokiruojančius nuotykius, kokių negalėjo įsivaizduoti net baisiausiame sapne. Šiurpus ir mistinis trileris pagal tikro įvykio padiktuotas legendas, sufabrikuotą dokumentiką ir netikėtai atrastą filmuotą medžiagą. Kadaise numarinta istorija primena apie save nedėkingiausiomis aplinkybėmis.

Renny Harlinas, brangiausiai kainavusio 1990 m. filmo “Kietas riešutėlis 2″ autorius, sėkmingai kūręs efektingus trilerius, įtakingiausio Rusijos prodiuserio Aleksandro Rodnianskio paskatintas sumanė pasiknaisioti garsųjį Diatlovo perėjos incidentą.

1959 m. Šiaurės Uralo kalnuose mįslingomis aplinkybėmis dingo 9 studentai alpinistai. Po kelių dienų paieškos būrio tyrėjai sniegynuose atrado studentų pastatytą palapinę, kuri, buvo suniokota iš vidaus. Dar vėliau, netoli laikinosios gyvenvietės, pavyko surasti ir žuvusiųjų kūnus su sunkiai moksliškai paaiškinamais sužalojimais.

Bylą paskubėta įslaptinti ir ji iš naujo prisiminta tik 1990 m. Skirtinguose interneto šaltiniuose 9 studentų mirčių teorijose varijuoja vietinių gyventojų mansių egzekucija, kanibalizmas (vienos nukentėjusiosios kūne nerasta liežuvio), ateivių užpuolimas, milžiniška sniego lavina, slapti kariniai eksperimentai, paranormalūs reiškiniai.

Renny Harlinas nesitikėjo atrasti vieno teisingo atsakymo, tad realiame gyvenime įvykusį tragišką incidentą supynė siaubo trilerio siužetu. Jeigu Bleiro ragana iš tiesų gyveno kažkur Amerikos miškuose, tai kodėl gi Rusijoje negalėjo siautėti Uralo ragana?

Režisierius: Renny Harlin

Vaidina: Gemma Atkinson, Richard Reid, Matt Stokoe, Holly Goss, Luke Albright

Šaltinis: Forumcinemas.lt

Palikite atsiliepimą