Įsileisk mane (Let me in) 2010

Tykiame miestelyje, tarp paprastų žmonių gyvena Jie. Iš pirmo žvilgsnio tokie pat paprasti ir normalūs, bet… pusryčiams jie geria ne kavą, o kaimynų kraują.

Vampyriškoje populiarios to paties pavadinimo knygos ekranizacijoje „Įsileisk mane“ yra ir vampyrų, ir meilės, tačiau ši istorija šiek tiek kitokia nei pastaruoju metu įprasta matyti.

Tamsioje, realistiškoje vampyrų mito interpretacijoje žiūrovai neras nusibodusių klišių apie blyškiaveidžius kraujasiurbius. „Naujoji vampyrų žanro klasika“, „Saulėlydis“ mąstantiems!“ – dėlioja filmo „Įsileisk mane“ pliusus susižavėję žiūrovai ir tituluoja juostą geriausiu dešimtmečio filmu vampyru tema.

Dvylikametis Ovenas (akt. Kodi Smit-McPhee) mokykloje kenčia žiaurias bendraamžių patyčias, o namuose – tėvų skyrybas. Vienišas berniukas dienų dienas leidžia kurdamas keršto planus savo skriaudikams ir per langą šnipinėdamas kaimynų gyvenimus. Viena dieną jo kaimynystėje įsikuria Abby (akt. Chloe Moretz) – keista mergaitė, į lauką išeinanti tik naktimis ir visuomet basa, nepaisant to, kad už lango gili žiema. Ji nelanko mokyklos, nėra mačiusi Rubiko kubo, bet išmoksta jį sudėti per kelias valandas ir… nuo jos sklinda keistas mirties kvapas.

Netikėtai ramų miestelį sukrečia šiurpi žmogžudystė – randamas paauglio lavonas be menkiausio kraujo lašo. Kas tai? Ritualinė žmogžudystė? Gal, kaip viliasi Ovenas, ilgai lauktas kerštas? Netrukus dingsta tylusis Abby tėtis (akt. „Oskaro“ nominantas Richardas Jenkinsas) ir mergaitė lieka vienui viena. Ovenas pradeda suvokti, kad naujoji jo draugė slepia baisias paslaptis… Kuo baigsis keista jų draugystė? Kaip mažą miestelį pakeis žinia, kad kažkur netoliese gyvena Jie?

Dėmesį prikaustantis ir intriguojantis amerikiečių trileris sukurtas remiantis populiariu švedų rašytojo Johno Ajvide‘o Lindgvisto bestseleriu „Įsileisk mane“ (lietuviškai išleido leidykla OBUOLYS) bei to paties pavadinimo pirmąja, švediška kūrinio ekranizacija. Naujausia filmo versija susižavėjusieji teigia, jog amerikietiškoji versija šįkart ne tik prilygo, bet ir įtaigumu bei talentingų aktorių komanda gerokai pranoko pirmtaką.

Režisierius: Matt Rieves („Projektas Monstras“)

Vaidina: Kodi Smit-McPhee („Kelias“), Chloe Moretz („Ateini čia arba gausi į dūdą“, „500 Days of Summer“), Richard Jenkins („Valgyk, melskis, mylėk“, „Brangusis Džonai“), Cara Buono („Milžinas Halkas“), Elias Koteas („Kuždesių sala“, „Keista Bendžamino Batono istorija“).

Premjera Lietuvoje: 2010.11.26

4 atsiliepimai apie filmą “Įsileisk mane (Let me in) 2010”

 1. Tomas says:

  nezinau kaip filmas, bet knyga nerealiai patiko (man 13 metu)

 2. Zenia says:

  neblogas filmas. verta paziuret.

 3. Sandra says:

  mano draugei jis patiko, o aš galėčiau pasakyt, kad ne kas.

 4. GyTuX says:

  Tai yra tikras filmas. Tikrai patiko, tiesa sakant perziurejau ir Originala. Na orgiginalas isties prastesnis nei si 2010 m. kurinys. Bet siaip tai mintis panasi i Saulelydzio. Mirtingojo ir vampyro meile. Nice ;)

Palikite atsiliepimą