Įsileisk mane (Let the Right One In)

Tai, kad esi vampyras, tikrai draugystei – ne kliūtis.

Ar daug švediškų filmų galėtumėte įvardinti, kuriuos tuoj po premjeros užsimanytų amerikietiškai perdirbti garantuotą pinigą užuodžiantys Holivudo prodiuseriai? Taip nutiko Tomaso Alfredsono romantiškajai siaubo dramai, kurią įtakingiausi kritikai vadina 2008 m. sensacija, britų leidinys “Total Film” prilygina Steveno Spielbergo fantastinei pasakai “Ateivis” (E.T.), o drąsesni apžvalgininkai priena išvados, kad švediška versija apie normalaus žmogaus ir vampyro draugystę laimėtų mačą į vienus vartus su išliaupsintąja siaubo romantika “Saulėlydis” (Twilight).

“Gala” kino festivalio programoje vasarį keliais seansais apsireiškęs unikalus filmas vampyrizmą naudoja kaip metaforą, kad atskleistų šiandieninius paauglius kamuojančias skausmingiausias problemas, kurių niekas nesugeba išspręsti. Vienišumas, fizinis smurtas, pasityčiojimai iš silpnesniojo mokykloje, seksualumo pažinimas ir net pedofilija. Nacionaliniais bestseleriais pripažintose rašytojo Thomaso Lyngvisto novelėse vienas iš trijų pagrindinių personažų Hakanas atvirai vadinamas pedofilu, tačiau norėdamas išvengti kontroversijos režisierius Tomasas Alfredsonas protingai paslepia konkrečias išvadas po interpretacijomis.

Beveik metus jis praleido ieškodamas vaidmenims tinkamiausių aktorių ir peržiūrose išbandė per tūkstantį vaikų, kol susirado Kare’ą Hedebrantą ir Liną Leandersson. 12-metis vienišas berniukas neturi draugų, kenčia nuo mokyklos mušeikų ir paslapčia svajoja atkeršyti skriaudikams. Pas jį namuose su vyresniu vyriškiu “tėčiu” apsigyvena keista mergaitė, kuri atrodo lyg ir 12-os, bet neatskleidžia tikrojo amžiaus. Tai jausminga, ašaras spaudžianti ir taikliu humoru patobulinta siaubo istorija apie kraujo ištroškusią vampyrę, kuri negali nežudyti, ir atsiskyrėlį tylenį berniuką, kuris pasisemia drąsos duoti grąžos bendraamžiams smurtautojams.

Belaukdami 2010-ųjų, kai “Projekto “Monstras” kūrėjas Mattas Reevesas pateiks prabangesnę švediško filmo versiją, leiskite sau pamatyti neprilygstamąjį originalą, kuris jau rezervavo garbingą vietą siaubo kino žanro klasikos metraščiuose.

Rež. Tomasas Alfredsonas („Brangus pone Barroso“, „Keturi Brauno atspalviai“, „Kareiviai mėnesienoje“, „Berta: paskutinioji mergelė“).

Vaidina: Kåre Hedebrantas, Lina Leandersson, Peras Ragnaras („Stebuklas“, „Audra“, „Paskutinis sandoris“, „Meilė“, „Koridorius“, „Svajonė apie laisvę“), Mikaelis Rahmas („Kaip danguje“, „Karalius Konradas“, „Merginų jėga“, „Žemuogės su pienu“), Pale Olofssonas („Angelo palytėtas“, „Vasaros pasaka“, „Kurtas Olssonas – filmas apie mano gyvenimą“, „Rezultatas“), Malina Cederblad („Sveiki atvykę į Veroną“, „Kartą gyvenime“, „Penktoji Magnetisto žiema“), Lena Nilsson („Penktoji Magnetisto žiema“, „Gyvenimo ilgesys“, „Gamtos karys“, „Tarp vasarų“, „Nuogi medžiai“), Berndtas Östmanas („Paskutinis sandoris“, „Tarp vasarų“, „Moterys ant stogo“, TV serialai „Upelis“, „Ana Holt“).

Šaltinis: Forum Cinemas

17 atsiliepimai apie filmą “Įsileisk mane (Let the Right One In)”

 1. Neringa says:

  Jeigu mes norime ziureti i purvina nevalyva girtuokliaujanciu zmoniu kasdienybe ,turbut ir i kina neverta ejti,jei norime ziureti slykscias,buitiskas zmogzudystes o ne zavu groteska,kam eiti i si kino filma jei galima isiungti zinias ir dziaugtis,o jei dar prisimintume
  neseniai dodyta filma”KLASE”tai suprastume is kur ziurint sy filma kyla de zavu jausmas..deja,,kurejai ne tin domejosi vampyro kaip veikejo paveikslu o tik sen bei ten ymeta si zodi neva tam jog suteiktu filmui misitikos ar :”SIAUBO”…o dar vaiku pornografijos elementai tikrai neperteikia tikros tyros meiles idealo,,,tikrai gaila jog sis nekokybiskai sukurtas filmas,su begale netvarkingu klaidu sulaukia tokio musu demesio ir palankiu ivertinimu,,kas bent kiek megsta vampyriskos tematikos istorijas,neikite i si nesusipratima,kadangi po sio filmo as pati pirma karta norejau buti ta kuri meta vampyrus ant lauzo,kartu su tuo zmogumi kuris driso tai ekranizuoti…pati istorija daugiau primena vaiko su sunkia psichine liga istorija,jei jus tai tenkina,tuomet puiku.

 2. Edita says:

  Nieko gero, ir nėr ką čia lyginti su “Saulėlydis”

 3. Ygle says:

  Sunku pasakyti , kas cia gero,bet pamatyti vivvien noreciau :) gal kas galit pasakyti ,kur parsisiusti? Mano gmail : egle.juraite@gmail.com

 4. dave says:

  man jis taip pat nebuvo pats geriausias metu filmas , apskritai siaurieciu kinas man ne prie sirdies . edita o cia tau http://www.cha.lt/uploads/posts/20090903_16.jpg . tavo replika priverte mane prisiminti sy linksma paveikslely , paskaityk tiesiog gala apie megemiausias knygas ;D

 5. laura says:

  gal kas kalit pasakyti kaip filmus is sito tinklapio parsisiusti

 6. laura says:

  rasykit i elektronini pasta MKONIKA@one.lt

 7. ką tik pažiūrėjau šį filmą, visą laiką žiūrėjau negalėdama atsitraukt. Nežinau, ko čia jį visi lygina su “saulėlydžiu”, tačiau man nė biškio nepanašu, išskyrus tai, kad viskas sukas apie žmogaus ir vampyro draugystę. o jei jau lyginti, tai šis filmas tikrai įdomesnis, aktualesnis ir labiau prikaustantis dėmesį

 8. dainius says:

  Neblogas filmas verta pažiūrėti ir šiek tiek atsipūsti nuo holivudiško hororo .Truputį nesveikas ,bet visai nieko , truputis skandinaviško jumoro nieko nepagadino .

 9. Viktorija says:

  Visiškai nepanašus š tą saulėlydi. O jei atvirai, maniau, kad geresnis filmas bus. Labai nuobodžiai jį peržiūrėjau…

 10. Gabi says:

  O kur butu galima paziuret si filma?
  Lietuviskai yra kur perziuret?

 11. Viktorija says:

  Aš bent jau jį atsisiunčiau lietuvių kalba. Ligtais iš torrento

 12. Ramaška says:

  Visai nieko.

 13. Karolaina says:

  ‘Saulėlydis’ ir šis filmas yra visiškai skirtingi. ‘Įsileisk mane’ visiškai nėra romantikos ir manau, kad neverta lyginti tokių skirtingų filmų kaip šie.
  P.S. Tai mano nuomonė, o jei kas mano kitaip tai jų reikalas. ;)

 14. donatas says:

  Saulėlydis yra pats didžiausias ŠŠŠŠŠŠ… kokį man yra teke matyti.. Todėl net negalima su šiuo filmu jį lyginti.

 15. izabele says:

  man sis filmas ziauriai patiko :) geriau negu saulelydiss

 16. Neringa says:

  Man šis filmas taip pat daug geresnis už “Saulėlydį”. Apskritai, holivudiniai filmai visi vienodi, o ir lyginti su europiniais nėra ko. “Įsileisk mane” mane sužavėjo nekomerciniu pastatymu ir gan įdomia vampyrų mito interpretacija. Be to, čia vampyrai, kaip “tikri vampyrai”, dega saulės spinduliuose, o ne blizga, kaip nusagstyti “swarovskiais” :D Taip pat, perskaičiau ir knygą, ir tikrai nenusivyliau ;)

 17. Geresnis says:

  Siūlyciau paziureti sito filmo kopija galim taip saky, nes ten istorija visa ta pati beveik. Filmas vadinasi “Let me in” lietuviškai isileisk mane. Šis filmas geresnis mano manymu nei šis.

Palikite atsiliepimą