Išminuotojų būrys (The Hurt Locker)

JAV kariuomenėje yra elitinis karių būrys. Tai kariai, dirbantys patį pavojingiausią darbą pasaulyje: jie mūšio įkarštyje nukenksmina sprogmenis. Toks darbas ne eiliniam kariui – į šį būrį patenka tik geriausieji ir stipriausieji.

Irako konfliktas pačiame įkarštyje. Elitinės išminuotojų komandos vadas žūva mūšio lauke – išlekia į orą. Jį pakeičia naujas komandos vadas – seržantas Viljamas Džeimsas (akt. Jeremy Renner). Atrodo, jog seržantas Džeimsas nebijo nieko: nei kulkų krušos, nei aplink sproginėjančių užtaisų. Jis beatodairiškai veržiasi į priekines mūšio linijas rizikuodamas tiek savo, tiek jam pavaldžių karių gyvybėmis. Jis elgiasi taip lyg mirtis jam būtų nė motais. Tačiau jo pavaldiniai Senbornas (akt. Anthony Maukie) ir Eldridžas (akt. Brian Geraghty) dar neatsisveikino su sveiku protu ir juos vado pramuštgalviškumas gąsdina: Senbornui svarbiausia saugumas, o Eldridžas siaubingai bijo mirties. Tad naujasis vadas tampa tikru išbandymu abiems. Išminuotojų komandos kariams tenka kautis dviem frontais: su priešu, besislapstančiu miesto gatvėse, ir su laukiniu pašėlusiu saviškiu, seržantu Džeimsu.

Netikėtai Bagdadą užvaldo tikras karo chaosas. Tačiau dar didesnį netikėtumą pateikia pramuštgalvis seržantas Džeimsas: staiga atsiskleidžia tikrasis vado veidas. Tai visiems laikams pakeičia komandos karius…

„Išminuotojų būrys” – jau vien pavadinimas rodos teigia, jog tai veiksmo juosta apie karą. Taip, išties tai filmas apie karą. Tačiau karas ne tik sprogimai, kraujas ir pergalės. Karo kasdienybėje slepiasi tiek daug netikėtumų: žmonių baimės, silpnumo akimirkos, abejonės, klaidingi sprendimai… Naujojoje režisierės K. Bigelow juostoje išvysite kitą karo pusę – tą, kurioje neskamba didingos giesmės didvyriams ir pergalėms, tą, kur pergalė tampa nesvarbi žmogiškų dramų akivaizdoje.

Šaltinis: Forum cinemas

Palikite atsiliepimą