Karaliaus kalba (King’s Speech)

Mikčiojimas apsunkina gyvenimą ne vienam žmogui. Logopedai ne visuomet padeda ir kalbos sutrikimas tampa rimtu trukdžiu, ypač jei užimi rimtą postą. Pavyzdžiui, jei sėdi Anglijos karaliaus soste. Tačiau viskas gali pasikeisti, jei atsiranda nuoširdus ir atsidavęs kalbos specialistas, kurio negąsdina iššūkiai ir darbas su karališkosios šeimos atstovu…

Pirmoje XX a. pusėje Anglijos monarchiją ištinka tikras skandalas -karalius Edvardas VIII (akt. Guy Pearce) atsisako sosto, kad galėtų vesti nekilmingą ir išsituokusią moterį. Taigi, į sostą teks sėsti Edvardo VII broliui Jurgiui VI (akt. Colin Firth). Tačiau būsimasis karalius turi rimtą kalbos sutrikimą. Šis sutrikimas rimtai grasina jo kaip Didžiosios Britanijos monarcho įvaizdžiui, o ypač neramumų akivaizdoje: žemyninėje Europoje kyla Trečiojo reicho grėsmė. Tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis imperijos gyventojų žvilgsniai nukrypsta į monarchą ir jie tikisi išgirsti padrąsinančius ir viltį teikiančius žodžius. Deja, Jurgis VI viešai nepajėgia pasakyti nė trumpos kalbos: jis užsikerta ir ima mikčioti…

Prieš atsisėsdamas į sostą Jurgis VI buvo žinomas princo Alberto vardu, o jo žmona Elžbieta (akt. Helena Bonham Carter) jį vadino tiesiog Berčiu. Berčiu monarchą vadinti užsispiria ir logopedas, į kurį kreiptis Jurgį VI po daugelio nesėkmingų bandymų įveikti kalbos sutrikimą įtikina žmona – Lajonelis Lougas (akt. Geoffrey Rush). Didžiai nepatenkintas monarchas pasirodo logopedo kabinete ir iš karto susiduria su šiek tiek stačiokišku ir formalumų nepripažįstančiu australo būdu. Vadinti karalių mažybiniu vardu – viena iš keistuolio logopedo gydymo technikų. Tačiau tik viena: gydytojas taiko daugybę neįprastų, o kartais net juoką keliančių būdų išgydyti Jurgio VI negalią. Karaliui tenka dainuoti, voliotis ant žemės ir net keiktis tarsi nepraustaburniui vežikui. Lajonelis supranta, kad karalius mikčioja dėl psichologinių priežasčių. Jis žino, kad Jurgis VI kalbos sutrikimą įveiks tik tuomet, kai įveiks psichologines problemas, tačiau jų abiejų laukia ilgas ir sunkus darbas.

„King’s speech” – istorinė drama, kuriai pranašaujamas ne vienas Oskaras. Režisierius Tom Hooper pabandė pažvelgti į karališkąją šeimą iš kitos perspektyvos ir papasakojo kitokią, šiltą ir intymią istoriją apie monarchų išgyvenimus ir kasdienius iššūkius, su kuriais jie susiduria kaip ir mes, paprasti žmonės.

Režisierius: Tom Hooper

Vaidina: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce

Šaltinis forumcinemas.lt

2 atsiliepimai apie filmą “Karaliaus kalba (King’s Speech)”

  1. Neoromancer says:

    Net keista jog apie šį filmą mano komentaras bus pirmas! Jei dar nematėte būtinai pažiūrėkite. Puikiai parinkti aktoriai, nuostabi vaidyba.

  2. Miglaja says:

    Vaidyba tikrai puiki. nors nesu istorinių filmų mėgėja, tačiau šitas vis vien labai gerai susižiūrėjo

Palikite atsiliepimą