Kuždesių sala (Shutter Island)

Alfredas Hitchcockas ir Cary Grantas. Ridley Scottas ir Russellas Crowe’as. Akira Kurosawa ir Toshiro Mifune. Ingmaras Bergmanas ir Maxas von Sydowas. Timas Burtonas ir Johnny Deppas. Martinas Scorsese ir Robert De Niro. Neišskiriamiausios režisierių ir aktorių poros padovanojo gausybę šedevrų. Vadinkite tai likimo ironija, bet vos tik maestro Martis susidėjo su Leonardo DiCaprio, kurį per pastaruosius 7 metus kviečia į kiekvieną filmą, tai susižėrė po “Oskaro” nominaciją už “Niujorko gaujų”, “Aviatoriaus” ir “Infiltruotų” režisūrą.

Leo yra sėkmę nešantis aktorius. Puikiai pasinaudojęs “Titaniko” ažiotažu išplukdyta populiarumo banga jis kūrė stiprius vaidmenis ir nė sykio nepaslydo. Galbūt ne visi filmai atnešė garantuotą finansinę sėkmę, tačiau užsitikrino pavydėtinai aukštus įvertinimus. Jam į kompaniją Martis pakvietė Michaelą Ruffalo (“Zodiakas”) ir Michelle Williams (“Kuprotas kalnas”), retai vaidinančius holivudiniame popse, bet atsiduodančius įsimintinais pasirodymais nepriklausomame kine. Pridėkite karališkuosius veteranus Maxą von Sydową, serą Beną Kingsley bei “Oskarui” nominuotą Jackie Earle’ą Harley ir gausite fantastiškai žvaigždingą svajonių rinktinę.

Po “Baimės iškyšulio” aštraus detektyvinio scenarijaus nerežisavęs Martinas Scorsese išsirinko “Mistinės upės” ir “Dingusiosios” rašytojo Deniso Lehane’o romaną “Kuždesių sala”. Rašytojas negaili savo herojų ir nuolat siunčia juos į tamsiausius Bostono užkaborius. Mistifikuota atmosfera, pykčiu persmelkta aplinka, detektyvinė intriga, šizofreninės vizijos, atminties sutrikimai, apgaulinga pasakojimo struktūra su gausybe “flešbekų” ir nenuspėjamas finalas filmą pakels iki “Kovotojų klubo”, “Malholando kelio”, “Memento” lygio.

(Forumcinemas)

6 atsiliepimai apie filmą “Kuždesių sala (Shutter Island)”

 1. Viktorija says:

  Man patiko filmas, nes buvo netikėta pabaiga, gera vaidyba, visas siužetas idomus. Rekomenduoju tiems, kurie mėgsta rimtus filmus, kur ne visi juos gali suprasti, bei kažkiek mistikos.

 2. Erika says:

  filmas tikrai nuostabus.begalo patiko.filmas tikrai vertas demesio.nesigailiu kad siunciausi.o pabaiga netiketa.as sakau taip,kad visa filma,mulkino ziurovus,nes galvojom,tikejomes visai kitos pabaigos.o se tai tau..uh..tikrai rekomenduoju paziureti

 3. MissD says:

  depresija…nepatiko…ziurejau per du vakarus…nes nervai nelaike…isvis be veiskmo….Dicaprio man niekada nepatiko…bet tai jo du paskutiniai filmai visiskas meslas….

 4. Miglaja says:

  Filmas patiko, pabaiga tikrai netikėta. Ir šiaip įtraukiantis toks detektyvas

 5. Dainius says:

  vertas demesio

Palikite atsiliepimą