Pradžia (Inception)

Itin didelio pasisekimo sulaukusio filmo „Tamsos riteris“ režisieriaus Christopherio Nolano fantastinis specialiųjų efektų filmas. Sapnas. Idėja. Mintis. Ar gali mus supantis pasaulis būti nerealus?

Paslaptingiausias ir laukiamiausias 2010 metų filmas. Jo kūrėjas Christopheris Nolanas (“Tamsos riteris”, “Memento”) ilgai tobulino kruopščiai užkoduotą scenarijų. Įkvėpimo jam sėmėsi iš ankstyvųjų trilerių apie slaptąjį agentą Džeimsą Bondą ir kultinės “Matricos“.

Filme vaidmenis atlieka puikiai žiūrovams pažįstamas žvaigždynas: aktorius ir filmų prodiuseris, „Auksinio gaublio“, „Sidabrinio lokio“ ir dviejų „MTV“ filmų apdovanojimų savininkas Leonardo DiCaprio (“Kuždesių sala”, “Melo pinklės”, “Nerimo dienos”), „Auksiniam gaubliui“ nominuotas Joseph Gordon Levitt , „Oskaro“ premijos laureatė Marion Cotillard, ketvirtą kartą šio režisieriaus filme vaidinantis seras Michael Caine ir trečiąkart – Cillian Murphy, Ellen Page ir kiti patyrę aktoriai.

L.DiCaprio vaidinamas herojus valdo kontorą, kurios darbuotojai sugeba pasinerti į žmonių sapnus bei implantuoti naują informaciją ar panaikinti seną. Naujas užsakymas – už viliojantį atlyginimą reikia įsiskverbti į sėkmingo verslininko smegenis bei įrašyti informaciją, kuri leistų jo konkurentams pakoreguoti verslininko mąstyseną.

Domas Cobb (akt. Leonardo DiCaprio) — talentingas vagis. Jis geriausias savo srities specialistas, kai kalbama apie ko nors išgavimą ar ko vertingo nukniaukimą, kol žmogus miega, o jo sąmonė tuo metu – pati pažeidžiamiausia.

D.Cobbo retas sugebėjimas padarė jį geidžiamiausiu žaidėju šnipinėjimo pasaulyje. Tačiau tuo pačiu metu tai jį pavertė tarptautiniu bėgliu ir kainavo viską, ką jis kada nors mylėjo.

Ir štai D.Cobbui pasiūloma galimybė visa tai susigrąžinti. Vienas paskutinis darbas gali jam sugrąžinti buvusį gyvenimą, tačiau tik tuo atveju, jeigu jis sutiks atlikti neįmanoma.

Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme: vietoje tobulo apiplėšimo D.Cobbui kartu su specialistų komanda reikia ne pavogti idėją, bet patiems ją įdiegti.

Jei jiems pasiseks, tai bus tobulas nusikaltimas. Tačiau joks kruopštus suplanavimas ar kompetencija negali paruošti komandos pavojingam priešui, kuris, panašu, numato kiekvieną būsimą jų žingsnį. Tai priešas, kurį tik D.Cobbas gali pamatyti ateinantį.

Šią vasarą jūsų sąmonė kurs nusikaltimo scenarijų!

Režisierius: Christopher Nolan

Vaidina: Leonardo DiCaprio („Kuždesių sala“, ,Nerimo dienos“, „Melo pinklės“, „11-ta valanda“, „Infiltruoti“, „Aviatorius“, „Pagauk, jei gali“, „Paplūdimys“, „Titanikas“);

Ken Watanabe („Vampyro padėjėjas“, „Laiškai iš Ivo Džimos“, „Geišos išpažintis“, „Betmenas: Pradžia“, „Paskutinis Samurajus“);

Joseph Gordon-Levitt („Eilinis Džo. Kobros prisikėlimas“, „Women in trouble“, „Stebuklas prie Santa Anos“, „Saugokis!”, “Lobių planeta”);

Marion Cotillard („Devyni“, „Visuomenės priešai“, „Kelionė į vandenyno gelmes“, „Edit Piaf. Rožinis gyvenimas“, „Geri metai“).

Premjera Lietuvoje: 2010.07.23

3 atsiliepimai apie filmą “Pradžia (Inception)”

  1. ruta says:

    Patiko. Labai geras filmas

  2. Miglaja says:

    Trūksta ir žodžių apibūdint filmą šitą. Kai jį pažiūrėjau, dar ilgai mąsčiau apie tai, ką mačiau. Labai įtraukiantis, verčiantis sukt smegenis ir įjungt loginį mąstymą.

  3. kristina says:

    nerealiai geras filmas… visiems rekomenduoju, pats geriausias Dicaprio filmas po Titaniko.

Palikite atsiliepimą