Tamsos pakraštys (Edge of darkness)

Tėvo akyse žūsta dukra. Ieškodamas dukters žudikų bei sielos ramybės tėvas atskleidžia netikėtas paslaptis, vedančias net iki vyriausybinių institucijų.

Tomas Kreivenas (akt. Mel Gibson) – Bostono policijos žmogžudysčių skyriaus veteranas. Be darbo jo gyvenimui prasmės suteikia tik dukra, Ema (akt. Bojana Novakovic), tačiau ji retai atvažiuoja aplankyti tėvo. Tad netikėtas jos vizitas nepaprastai pradžiugina Tomą. Deja, netikėta Emos viešnagė taip pat netikėtai ir tragiškai baigiasi. Ant namų slenksčio pasirodęs vyras tėvo akyse nušauna Emą. Tomas skendi sielvarte ir niekaip neranda atsakymo, kodėl jo jaunutė dukra tapo tokio žiauraus nusikaltimo auka. Oficiali versija – tikrasis taikinys buvo Tomas. Pareigūnai mano, kad tai pagiežingo nusikaltėlio, kuris Tomo dėka pateko už grotų, darbas. Tačiau daugelį metų dirbęs žmogžudysčių skyriuje, Tomas išsiugdė šeštąjį pojūtį. Jis Tomui kužda, kad tai, kas nutiko, buvo planuota ir tai ne klaida: tikrasis taikinys ir buvo Ema. Tačiau kodėl?

Skausmo ir kaltės kankinamas tėvas nusprendžia pats išsiaiškinti, kur šuo pakastas. Jis ima sekti dukters pėdomis ir aiškintis, kuo ji gyveno, ką veikė. Pasirodo Ema dirbo Nortmūro atominėje elektrinėje. Čia ir prasideda Tomo tyrimas. Jis aplanko elektrinės vykdantįjį direktorių (akt. Danny Huston). Pokalbis su juo dar labiau sustiprina Tomo įtarimus ir jis ima kapstyti giliau. Netrukus jis atranda keistus ryšius, siejančius šią elektrinę su kitomis didelėmis įmonėmis. Šie ryšiai rodos siekia net vyriausybę.

Vieną dieną prie Tomo durų pasirodo Darijus (akt. Ray Winstone) – vyriausybės agentas, siųstas sunaikinti visus įkalčius, kurie galėtų sukompromituoti valstybės vadovus. Tomas tapo potencialia grėsme vyriausybei. Jis sujudino papirktus politikus ir korporacijų vadovus, kurių gerovė tiesiogiai priklauso nuo valstybės mastu priimamų sprendimų. Čia sukasi dideli pinigai, tad vargu ar Tomas išneš sveiką kailį. Tačiau pažintis su Darijumi baigiasi ne visai taip, kaip būtų galima tikėtis…

Po aštuonerių metų pertraukos didžiuosiuose kino ekranuose vėl pasirodo Holivudo žvaigždė Melas Gibsonas. Trileris „Tamsos riba“ – puikaus aktoriaus sugrįžimas pas ištikimus gerbėjus. Melas Gibsonas – vis dar tas pats mums puikiai pažįstamas veiksmo filmų herojus, tačiau įgijęs patirties ir brandos.

Režisierius: Martin Campbell

Prodiuseris: Tim Headington

Scenarijaus autorius: William Monahan, Andrew Bovell

Muzika: Howard Shore

Vaidina: Mel Gibson, Danny Huston, Ray Winstone, Shawn Roberts

Filmo premjera: 2010.04.02

(ForumCinemas)

atsiliepimas apie filmą “Tamsos pakraštys (Edge of darkness)”

  1. ruta says:

    Rimtas ir geras filmas

Palikite atsiliepimą